участь у заходах

Державна митна служба України готова до системної співпраці для усунення перешкод для законослухняного бізнесу

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: пт, 2021-12-24, 16:28

У четвер, 23 грудня, відбулася зустріч членів Української Ради Бізнесу із першим заступником Голови Державної митної служби України Олександром Шуцьким. Метою проведення зустрічі було започаткування діалогу між бізнесом і керівництвом служби, а також обмін інформацією про питання, які потребують уваги у процесі реформування митниці.

«Державна митна служба відкрита до співпраці з бізнесом. Ми зацікавлені в тому, щоб почути вас, ваше бачення проблематики в окремих секторах, і налагодити системну співпрацю», – зазначив, відкриваючи зустріч, Олександр Шуцький.

Грігол Катамадзе, президент Асоціації платників податків, зазначив, що бізнес-асоціації, члени Української Ради Бізнесу (до складу якої входить 97 асоціацій різних галузей економіки) – налаштовані завжди конструктивно і пропонують виключно конкретні ідеї, які можливо практично реалізувати. Діалог доброчесного бізнесу та митниці є важливим для країни в цілому, він допомагає зрозуміти проблеми “білого” бізнесу та допомогти їм, а також ефективніше протидіяти сірим схемам, які викривляють конкуренцію.

Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран привернув увагу до проблеми правильного визначення митної вартості товарів. ТПП давно обговорювала з Держмитслужбою пропозицію щодо надання цінових довідок для митниці із переліком індикативних цін на широкі групи товарів. Митниця могла б орієнтуватися на ці документи та визначати орієнтовні ціни. Також, на думку представника ТПП, необхідно налагодити обмін даних з митними адміністраціями різних країн – в першу чергу з Китаєм.

Коментуючи це питання, перший заступник голови Державної митної служби зазначив що такі ідеї підтримуються і запропонував створити робочу групу і спільно працювати над вирішенням питання.

Генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софія Арасланова навела статистику: в структурі всіх нелегальних товарів, які потрапляють до України – 23%  становить техніка та електроніка. Ця «тінь» – одна з найбільших у нелегальному секторі, втрати бюджету складають близько 18 млрд грн на рік. Якщо в 2020-му обсяг нелегально ввезених товарів дещо скоротився, то в 2021 знову набирає обертів. На думку керівника асоціації – необхідно покращити роботу митниці, зокрема проаналізувати ефективність доглядів і на підставі аналітики робити відповідні кадрові висновки.

Олександр Щуцький запевнив, що в службі вже започатковано таку процедуру: є наказ №305, який допоможе виміряти ефективність співробітників митниці, і за підсумками року керівництво обіцяє зробити висновки.

Генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич порушив питання низького рівня оплати праці митних інспекторів – це один із факторів, який перешкоджає подоланню корупції на митниці. На думку очільника асоціації, рівень заробітної плати інспекторів необхідно суттєво підвищити. Також Юрій Пероганич вважає, що меморандуми щодо індикативних цін, укладені свого часу асоціаціями з Держмитслужбою, потрібно не розривати автоматично, а проаналізувати, які організації реально працюють та дають справжні ціни.

Софія Арасланова і Юрій Пероганич запропонували укладати меморандуми не з окремими асоціаціями, а відразу із кількома, які представляють понад 50% того або іншого ринку. У такому разі відбуватиметься взаємний контроль інформації – і меморандуми будуть ефективними.

Діалог бізнесу і влади триває: з ТОП-10 пріоритетів бізнесу – реалізовано 50% проєктів

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: ср, 2021-10-13, 12:25

Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич взяв участь у щорічному Форумі «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади»,  який відбувся у Києві 11 жовтня 2021 року. Форум організований Національною бізнес-коаліцією та Українською Радою Бізнесу за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Фінальну панель події, присвячену розвитку малого та середнього бізнесу, підтримали Шведське агентство з міжнародного розвитку (Sida), що реалізується Центром міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) у партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation у рамках програми RECONOMY. Під час події учасники обговорили, що за два роки каденції  Парламент зробив для просування реформ, дотичних до бізнесу, та як виконуються завдання, визначені підприємцями як пріоритетні. 

Спільним пріоритетом бізнесу і партії «Голос» має стати осучаснення трудового законодавства та зниження податкового навантаження на працю

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2021-09-16, 15:18

14 вересня, генеральний директор АПІТУ Взяв участь у зустрічі членів Української Ради Бізнесу з керівництвом політичної партії «Голос» та керівництвом однойменної фракції у Верховній Раді. Участь у зустрічі взяли голова партії, народний депутат України Кіра Рудик, голова парламентської фракції партії «Голос» Ярослав Железняк, народний депутат Олег Макаров, депутат Київради Максим Нефьодов.

Два роки тому Українська Рада Бізнесу підписала Меморандум про співпрацю із партією «Голос», де був зафіксований намір реалізувати ТОП-10 спільних пріоритетів українського бізнесу та партії. Під час зустрічі представники бізнесу і політики проаналізували хід виконання Меморандуму, а також обговорили важливі для розвитку економіки законопроєкти та ініціативи.

Зустріч членів Української Ради Бізнесу з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економіки України Олексієм Любченком

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2021-09-09, 15:43

7 вересня, генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич взяв участь у зустрічі членів Української Ради Бізнесу з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економіки України Олексієм Любченком. Участь у зустрічі взяли також перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк, заступники міністра Ірина Новікова та Ігор Дядюра, інші фахівці міністерства, фахівці аналітичних центрів.

В центрі дискусії були питання, які хвилюють бізнес, – як-то детінізація економіки й боротьба з контрабандою, ефективний громадський контроль за діяльністю новоствореного Бюро економічної безпеки, лібералізація та осучаснення трудового законодавства, зниження податкового навантаження на зарплату, скорочення неефективних видатків бюджету та інші.

Міністерство економіки є рішучим, послідовним і активним учасником детінізації, запевнив на початку зустрічі заступник міністра Ігор Дядюра. Він нагадав про те, що технологічно все зроблено для того, щоб підприємці могли використовувати безкоштовне РРО. Міністерство підтримує запровадження обліку для виключно ризикових груп товарів підприємців і невдовзі доопрацьований наказ щодо цього буде погоджено.

Громадська ініціатива «За чесну та прозору митницю»

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: пн, 2021-08-02, 09:09

29 липня генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич взяв участь у зборах учасників громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю».

Під час зустрічі представники понад 20 організацій-учасниць обговорили підсумки року та плани на наступний.

Засідання Громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації України

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: пт, 2021-07-30, 11:59

29 липня генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич взяв участь у засіданні Громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації України.

Засідання робочої групи при при Комітеті Верховної Ради України з питань цифрової трансформації

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2021-07-22, 10:38

21 липня, генеральний директор АПІТУ взяв участь у засіданні Робочої групи з розробки змін до законодавства України з метою розв’язання проблеми сірого імпорту мобільних терміналів (РГ). Ця РГ створена при Комітеті Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

Засідання громадської ради при Державній митній службі

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2021-06-24, 08:34

Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич 22 червня взяв участь у засіданні громадської ради при Державній митній службі. У засіданні взяли участь члени Громадської ради, експерти, керівництво Державної митної служби.

Тимошенко та лідери ІТ-галузі уклали угоду про співпрацю

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2019-03-21, 13:44

На форумі "Україна – цифрова країна" в Києві кандидат на пост президента України Юлія Тимошенко та представники провідних IT та бізнес-асоціацій України, представники IT-компаній підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".

У форумі взяв участь генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій та засновник ГО "Вікіпедіа України" Юрій Пероганич. Він висловив переконання, що наш високий потенціал в ІТ-сфері демонструє спроможність українців створювати інтелектуальний продукт. Навіть приклад Вікіпедії показує значний поступ – її українська версія є 12-ою за розміром у світі і 16-ою за кількістю статей.

"ІТ – це не лише програмісти і програмне забезпечення. ІТ неможливе без комунікаційної інфраструктури – мережі операторів, дата-центрів, гаджетів, щоб кожен міг скористатися перевагами цифрового суспільства. ІТ-галузь не може розвиватись без створення рівних та конкурентних умов для імпорту та експорту товарів та послуг", – наголосив Пероганич. Детальніше на сайті РБК-УКРАЇНА.

Круглий стіл на тему: «Інтелектуальна власність в Україні: проблеми, тенденції, стратегія розвитку»

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2018-12-27, 11:16

Аналітичний центр "Український інститут майбутнього" провів 19 грудня круглий стіл на тему: «Інтелектуальна власність в Україні: проблеми, тенденції, стратегія розвитку». Участь у заході від АПІТУ взяли генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич і юрист Вікторія Черкач.

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua