Круглий стіл на тему: «Інтелектуальна власність в Україні: проблеми, тенденції, стратегія розвитку»

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2018-12-27, 11:16

Аналітичний центр "Український інститут майбутнього" провів 19 грудня круглий стіл на тему: «Інтелектуальна власність в Україні: проблеми, тенденції, стратегія розвитку». Участь у заході від АПІТУ взяли генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич і юрист Вікторія Черкач.

Обговорили необхідність розробки Національної стратегії інтелектуальної власності (далі - ІВ). Думки учасників розділилися щодо того чи доцільно розробляти стратегію або ж конкретне законодавство спрямоване на посилення захисту ІВ. Національна концепція розвитку ІВ виконана на 50%. В державі не має єдиного підходу до розвитку ІВ та поступового виконання. Розрізнено приймаються окремі закони, до яких надалі залишається багато запитань.

Глобальними проблемами ІВ в Україні залишаються проблеми піратства та неліцензійного ПЗ, а також відсутність регулювання трансфертної політики ІВ. Висловлена думка, що такі негативні речі як піратство та плагіат можуть подолати боти та спеціальні комп'ютерні програми. Обсяг ринку ІВ в Україні оцінюється у 20 млн. $. За цей рік в Україні зареєстровано 2100 патентів на винаходи. В Китаї 1 300 000 $. Через відсутність належного законодавчого регулювання більшість українських винахідників, розробників продуктів ІВ працюють на закордонні компанії та реєструють свої продукти закордоном. Учасники дискусії відзначили, що загалом українське законодавство у сфері ІВ відповідає європейському, однак потрібно змінювати підходи до захисту ІВ та виховувати суспільство в повазі ІВ. Ключовими світовими тенденціями у сфері ІВ є: глобалізація та гармонізація законодавства та процедур; розширення охорони нетрадиційних торгових марок (напр. колір Tiffany).

Підсумовуючи, учасники дискусії виділили першочергові заходи у реформуванні ІВ, серед яких, завершення створення суду ІВ, упорядкування державної системи адміністрування ІВ, інтегрування законодавства в сфері ІВ до європейського.

Спікерами заходу виступили:

  • Дубинський Михайло, Президент Української асоціації власників торговельних марок, управляючий партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова»
  • Стефанчук Руслан, заступник директора державної організації «Національний офіс з питань інтелектуальної власності», адвокат
  • Моркляник Богдан, директор державної організації «Національний офіс з питань інтелектуальної власності»
  • Бурлаков Сергій, старший партнер Адвокатського об’єднання FLC
  • Сопільняк Вікторія, заступник голови комітету з інтелектуальної власності Асоціації адвокатів України, партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова»
  • Тетяна Ющенко, асоційований експерт аналітичного центру «Ukrainian institute for the Future», адвокат.
     

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua