Спільним пріоритетом бізнесу і партії «Голос» має стати осучаснення трудового законодавства та зниження податкового навантаження на працю

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: чт, 2021-09-16, 15:18

14 вересня, генеральний директор АПІТУ Взяв участь у зустрічі членів Української Ради Бізнесу з керівництвом політичної партії «Голос» та керівництвом однойменної фракції у Верховній Раді. Участь у зустрічі взяли голова партії, народний депутат України Кіра Рудик, голова парламентської фракції партії «Голос» Ярослав Железняк, народний депутат Олег Макаров, депутат Київради Максим Нефьодов.

Два роки тому Українська Рада Бізнесу підписала Меморандум про співпрацю із партією «Голос», де був зафіксований намір реалізувати ТОП-10 спільних пріоритетів українського бізнесу та партії. Під час зустрічі представники бізнесу і політики проаналізували хід виконання Меморандуму, а також обговорили важливі для розвитку економіки законопроєкти та ініціативи.

Під час дискусії виступили представники українського бізнесу: виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук, перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран, директор асоціації Software Ukraine Віктор Валєєв, президент Української федерації індустрії безпеки Анатолій Долинний, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софія Арасланова, директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич та інші учасники.

Бізнес занепокоєний можливим посиленням карантину та запровадженням обмежень у роботі громадського транспорту. На думку представників різних асоціацій – критерії для роботи закладів торгівлі під час локдауну мають бути переглянуті. Зокрема, бізнес пропонує надати можливість працювати закладам торгівлі та харчування, у яких вакциновані або мають антитіла понад 50% працівників (без обмежень для клієнтів). Шкідливим для економіки є закриття громадського транспорту – транспорт не закривали абсолютна більшість країн Європи навіть у части найбільш жорстких локдаунів. Можливі обмеження щодо наповнюваності транспорту, але закриття неприпустимі – вважають учасники зустрічі. 

Кіра Рудик, голова парламентської фракції партії «Голос», зазначила, що партія наполегливо працює із Кабінетом міністрів та у Парламенті – з метою забезпечення підтримки бізнесу у час цієї складної кризи та з метою напрацювання оптимальних критеріїв карантинних обмежень, які б допомагали у боротьбі із вірусом та наносили мінімальну шкоду економіці.

Серед інших важливих питань, порушених під час зустрічі, – запровадження податку на виведений капітал, спрощення та осучаснення трудового законодавства, залучення інвестицій до регіонів.

Запровадження сучасного трудового права було одним із пріоритетів, зафіксованих у Меморандумі. За словами представників бізнесу, законопроєкти №5388, 5371 готові до голосування і в разі ухвалення суттєво покращать ситуацію на ринку праці. Тому, на думку представників УРБ, ці законопроєкти і мають бути спільним ТОП пріоритетом наближчими місяцями.

Майже виконано інший пріоритет – створення Бюро економічної безпеки як єдиного органу, який займається розслідуванням економічних злочинів.  Відповідний законопроєкт прийнято, і тепер громадськість буде уважно спостерігати за діяльністю бюро. Доцільно впровадити чіткі публічні КРІ та громадський нагляд за роботою новоствореного органу.

Представники бізнес-асоціацій звернулися до депутатів від «Голосу» з проханням підтримати законопроєкт про податок на виведений капітал. Раніше цей проєкт підтримала Національна рада реформ.

Керівник парламентської фракції Ярослав Железняк наголосив, що фракція всебічно сприятиме прийняттю та реалізації законопроєкту щодо переходу від оподаткування прибутку підприємств до інноваційної моделі ПнВК. Також фракція вважає стратегічним пріоритетом осучаснення трудового законодавства (проєкти №5371 та №5388) та зниження навантаження на фонд оплати праці.

Учасники зустрічі обговорили також перебіг реформ фіскальних органів. Якщо реформа Державної податкової служби рухається у правильному напрямі, а в діяльності служби за останній рік помітні суттєві зміни, то в роботі Державної митної служби позитивних змін не виявлено. Цей орган (ДМС) усе ще потребує суттєвого реформування. Представники бізнес-асоціацій наводили приклади  і подавали пропозиції щодо поліпшення роботи митниці та щодо ефективного контролю за незаконним переміщенням товарів.

Бізнес також виступає за демонополізацію ринку платіжних послуг та законодавче регулювання виключно ставок інтерчейнджу, за прикладом Європейського союзу –  наголошували представники УРБ. Таке регулювання дозволить за короткий час знизити ставки на платіжні послуги до рівня середньоєвропейських, без суттєвого втручання у ринкові відносини у країні. Представники асоціацій навели аргументи на користь прийняття відповідного законопроєкту та закликали депутатів підтримати відповідний законопроєкт №5734.

Ще однією темою для обговорення стала ідея законопроєкту про зниження навантаження на фонд оплати праці, що стимулюватиме створення легальних робочих місць та пришвидшення зростання заробітних плат. Компенсувати недоотримання податків можна за рахунок скорочення неефективних видатків бюджету та модифікації податку на нерухоме майно, вважають  в УРБ.

Учасники зустрічі погодилися, що цей проєкт має стати спільним ТОП-пріоритетом на ближчі місяці. В разі прийняття він суттєво вплине на розвиток економіки та на детінізацію ринку праці.

У Меморандумі, підписаному два роки тому, одним із пріоритетів було визначено запровадження безпаперових технологій – paperless у спілкуванні бізнесу з державою: заборона державним органам та установам вимагати документи, які наявні у державних базах. Завдання реалізоване законодавчо, проте зараз варто спостерігати за його імплементацією.

Важливий проєкт змін до Податкового кодексу, що стосується застосування РРО та адміністрування, напрацювала Координаційна рада з питань розвитку мікро- і малого підприємництва. Народні депутати пообіцяли найближчим часом проаналізувати законопроєкт та визначитись із його підтримкою.

За підсумками зустрічі учасники дійшли згоди по всіх питаннях, які обговорювались, та домовилися про спільні дії щодо реалізації пріоритетних проєктів.

Джерело: Українська рада бізнесу

 

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua