Заява Української Ради Бізнесу

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: пт, 2018-01-12, 10:36

Щодо змін у оподаткуванні товарів, які ввозяться фізичними особами для власного вжитку на митну територію України

Фахівці Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 63 бізнес-асоціації, проаналізували зміни у оподаткуванні товарів, що ввозяться фізичними особами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через автомобільні та залізничні пункти пропуску, які почали діяти з 1 січня 2018 року.

Представники бізнес-спільноти підтримують запровадження нових правил, які передбачають  ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин. Якщо людина була відсутня в Україні менше ніж 24 години або  в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, то неоподаткований мінімум становить 50 євро.

Фахівці УРБ дійшли висновку, що данні нововведення дозволять зменшити схеми «сірого імпорту», при яких норми передбачені для фізичних осіб використовувались для отримання неконкурентної переваги за рахунок уникнення оподаткування,  будуть сприяти вирівнюванню умов конкуренції між вітчизняними виробниками (у ціні на продукцію яких закладений ПДВ) і іноземними виробниками, які отримують у своїх країнах відшкодування ПДВ при експорті. Також зміни зменшать черги на кордонах та збільшать надходження до державного бюджету.

Експерти наголошують, що прийняті зміни є необхідними, враховуючи те, що за даними дослідження Інституту соціально-економічної трансформації в наслідок порушення митних правил, контрабанди та «сірого імпорту» держава щороку втрачає від 25 до 70 млрд. грн на рік, що майже дорівнює оборонному бюджету України у 2017 році (64млрд. грн). У той же час результат від запровадження нових правил буде залежати від  якості імплементації, політичної волі та  спільної роботи митної та прикордонної служб.

Джерело: http://www.urb.org.ua/…

Теґи

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua