Підроблені iPhone і трубки-клони: кого відключать від мобільної мережі

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: ср, 2021-08-11, 08:49

Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич дав коментар інтернет-виданню UBR щодо питання про відновлення кодів IMEI.

Питання про відновлення обліку кодів IMEI вже кілька років на порядку денному Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ).

«Вважаємо, що це зло, але на порядок менше зло, ніж те, яка на сьогодні ситуація з контрабандою пристроїв, що мають SIM-карти і - відповідно - коди IMEI. Це - смартфони, планшети, телефони», - розповів UBR.ua генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

Він не погодився з аргументом про те, що «перш за все потрібно навести порядок на митниці». При цьому уточнив, що більш коректно говорити не «контрабанда», а «порушення митних правил», «безподатковий ввіз». Останній буває як легальний, так і нелегальний - обидва варіанти гендиректор АПІТУ назвав «злом»,що заподіює шкоду економіці і суспільству.

На відміну від, наприклад, свинини, яку можна нелегально ввезти в Україну і стверджувати, що «вона з сусіднього села», з стільниковими гаджетами все інакше. «Якщо є механізм, який дозволяє всередині країни встановити, яким способом було ввезено даний пристрій, то їм потрібно скористатися», - підкреслив він.

Тому бізнес підтримує намір ввести в дію такий механізм, зазначив Юрій Пероганич. За його словами, витрати на адміністрування такої бази будуть значно меншими, ніж користь для суспільства.

«Бізнес і взагалі економіка країни розвивається тоді, коли є рівні умови. Коли недобросовісні імпортери і продавці мають переваги перед добросовісними, тоді останні зазнають збитків, банкрутують або переходять в табір недобросовісних», - зазначив він.

На його думку, є ще один важливий момент - нерівні конкурентні умови між українськими і зарубіжними компаніями. Адже при експорті іноземний виробник отримує відшкодування податку на додану вартість. Подібна продукція, випущена в Україні, буде завідомо програвати в ціні закордонним аналогам. «Саме через безподаткове ввезення", - підкреслив директор АПІТУ.

Докладніше у матеріалі кореспондента UBR

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua