Щодо правильності визначення митної вартості товарів для торговельних мереж АЛЛО та ЦИТРУС

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: ср, 2020-09-09, 18:02

Асоціація підприємств інформаційних технологій України листом від 20 серпня 2020, вих. № 056  повідомила Державну митну службу про стурбованість тим, що в мережі Інтернет з 29 липня ц.р. розповсюджуються відео журналістських розслідувань, висновки яких дають підстави для підозри імпортерів товарів для торговельних мереж АЛЛО та ЦИТРУС у використанні схем заниження митної вартості товарів при їх імпорті на територію України, що призвело до значних втрат державного бюджету України, та порушує рівні умови конкуренції учасників ринку.

  1. У відеоряді https://www.youtube.com/watch?v=Nf_HdK_CaLc зазначається, що ТОВ «УКРВЕО» та ТОВ «УКРКАСТОМ», які входять в орбіту мережі магазинів АЛЛО, ввезли понад 50 тис. телевізорів Xiaomi Mi TV UHD 4S 43 із заниженням митної вартості, через що держбюджет недоотримав майже один мільйон доларів США.
  2.  У відеоряді https://www.youtube.com/watch?v=IYFw9fjpmWs зазначається, що за останній рік мережі магазинів «ЦИТРУС» і «АЛЛО» при імпорті 30 190 шт. роботів-пилососів Roborock S5 Max недоплатили до держбюджету 1 500 000 доларів США. Згідно з даними журналістського розслідування фактична закупівельна ціна вказаного товару становить 240 дол. США (роздрібна приблизно 500 дол. США). При цьому, при митному оформленні роботів-пилососів Roborock S5 Max зазначені компанії вказували ціну від 16 до 82 дол.США.

Автор відео, журналіст Євген Плінський, демонструє первинні документи, які підтверджують його висновки. Він також зазначає, що готовий поділитися цими документами для підготовки доказової бази.

В цьому ж листі АПІТУ звернулася до Держмитслужби України з проханнями:

  1. провести документальну перевірку ТОВ «УКРВЕО» та ТОВ «УКРКАСТОМ» щодо правильності визначення митної вартості телевізорів Xiaomi Mi TV UHD 4S 43 при імпорті на митну територію України та повноти нарахування та сплати у повному обсязі митних платежів;
  2. провести документальну перевірку правильності визначення митної вартості роботів-пилососів Roborock S5 Max при імпорті на митну територію України за період з липня 2019 по липень 2020 ТОВ «УКРКАСТОМ», а також іншими компаніями, які ввозили зазначені товари, щодо правильності визначення митної вартості роботів-пилососів Roborock S5 Max при імпорті на митну територію України за цей період, а також повноти нарахування та сплати у повному обсязі митних платежів.

8 вересня 2020 Держмитслужба направила на адресу АПІТУ відповідь №29-15/27-03/13/1 1271 за підписом директора Департаменту митних платежів та митної вартості , в якій, зокрема зазначено:

Держмитслужбою здійснено аналіз та порівняння рівнів вартості окремих товарів побутової техніки (за даними електронних інвойсів) у розрізі артикулів, зокрема «телевізори Xiaomi Мі TV UHD 4S 43», «роботи-пилоси Roborock S5 Мах», що імпортувалися ТОВ «УКРВЕО», ТОВ «УКРКАСТРОМ» та іншими суб’єктами ЗЕД за період липень 2019 - липень 2020 року.

За результатами аналізу слід зазначити, що рівень митної вартості вказаних товарів є не нижчим ніж рівень митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, ввезених на адресу ТОВ «УКРВЕО» ТОВ «УКРКАСТРОМ».

Щодо проведення документальної перевірки у листі Держмитслужби, зокрема зазначено:

Відповідно до п. 4 ч. 5 от. 54 Кодексу митний орган має право проводити в порядку, визначеному статтями 345 - 354 Кодексу, перевірки правильності визначення митної вартості товарів після їх випуску.

Згідно з ч. З ст. 345 Кодексу документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів розподіляються на документальні виїзні та документальні невиїзні.

Повний текст листа АПІТУ доступний за посиланням 1, відповіді Держмитслужби за посиланням 2.

До коментарів запрошуємо фахівців митної справи та фахових журналістів. 

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua